X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıWeb HostingDomainBelgesiz TR Domain Kaydı

📣 Sanal Sunucu ve Tüm Hosting Paketlerimizin Kampanyaları Tükeniyor!

Belgesiz TR Domain Kaydı

.com.tr, .net.tr, .org.tr ön siparişleri belgesiz kayıt başlayana kadar değerlendirmeye alınacak ve kayıt başladığında hizmet üzerinden rezervasyon yapan Bayi adına otomatik olarak kayıt edilecektir.
KTeknoloji.net.tr domain bayi paneli üzerinden ön siparişler ilk gelen alır kuralına tabidir ve domain başına sadece bir ön sipariş dikkate alınır.
Belgesiz ön siparişler hiçbir nedenle iptal edilemez veya devredilemez.
Alan adı kaydı yapılamıyorsa, belgesiz .com.tr, .net.tr, .org.tr ön siparişleri için tahsil edilen ödemeler depozitonuza iade edilir. Tahsil edilen ödemeler iade edilmez.
Tüm alan adı bayileri ve müşteriler, Ön Siparişlerinin canlı kayıtlar olmadığını kabul eder ve bu nedenle AlanAdıAPI.com / Atak Alan Adı, herhangi bir alan adının kesinlikle kaydedileceğini garanti edemez. Genel Kullanılabilirlik Ön Sipariş döneminde gerçekleştirilen tüm uygulamaların riski Müşteri'ye aittir ve Genel Kullanılabilirlik sırasında güvence altına alınmayan alan/domainlerden AlanAdıAPI.com / Atak Alan adı sorumlu tutulamaz.
Tüm Alan Adı Bayileri ve Müşteriler aşağıdaki şartları kabul eder:

a) Müşteri, belgesiz .com.tr, .net.tr için ön sipariş verdiğinde, Satıcı/Müşteri'nin AlanAdıAPI.com hesabındaki depozitonun, müşterinin siparişinin ön kaydının yapılabilmesi için ivedilikle tahsil edileceğini, .org.tr.
b) Ön sipariş kaydı sırasında alan adı whois bilgilerinin güncel ve doğru tutulmasının Bayi/Müşteri'nin sorumluluğunda olduğunu ve alan adının eksik-yanlış whois kayıtları nedeniyle kayıt edilemeyeceğini Bayi/Müşteri kabul eder.
c) Trabis web sitesinde yer alan Kayıt Politikaları ve Prosedürlerine üye olmak için (eğer bulamazsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz, gerekirse size doğrudan bir link göndereceğiz).

 

Belgelenmemiş .com.tr, .net.tr, .org.tr Ön Sipariş SSS
Bir alan adı için ön sipariş verirsem, bu bir alan adı kaydettiğim anlamına mı gelir?

Ön kayıt sipariş etmek, alan adresinizi alacağınızı garanti etmez. Ancak, Genel Kullanılabilirlik açılır açılmaz, alan adresinizin düzenli ve kayıt defterine gönderilmeye hazır olacağını garanti edeceğiz. Herhangi bir nedenle alan adınızı alamazsanız, kayıt ücretiniz depozitonuza iade edilecektir.

Alan ön siparişi için kayıt ücretleri nedir?

Ön kayıt ücretine sadece kayıt ücreti alınır. Alan adı size sağlanmadığı takdirde bu ücret depozitonuza kesinti yapılmadan iade edilecektir.

Bir alan adı için birden fazla ön kayıt siparişi varsa ne olur?

.com.tr, .net.tr, .org.tr alan adı uzantıları için ilk rezervasyonu yapan kişi tarafından sadece 1 adet sipariş verilebilir.

Kayıtsız/Belgesiz .com.tr

Bildiğiniz gibi Nic.TR döneminde çoğu zaman “.com.tr”, “.net.tr” ve “.org.tr” uzantıları belgeli olarak tahsis edildi. Ancak, bu alan adı tahsisleri, belgelenmemiş bir kapsamda ve TRABIS sistemi içinde ilk gelene ilk hizmet esasına göre yapılacaktır. Diğer çerçevede ".gen.tr", ".biz.tr", ".tv.tr", ".web.tr", ".info.tr", ".bbs.tr", ". Tel .tr” ve “.name.tr” uzantılarında tahsis işlemlerinin gerçekleştirilmesi için belge aranmayacaktır.

undocumented.com.tr nedir?

1993 yılından bu yana belgeli olarak satılan .com.tr uzantılı alan adları, Ocak 2022'den itibaren Trabis tarafından belgesiz ilk gelen alır esasına göre satılacaktır. .com.tr alan adı uzantısının belgesiz satışı Türkiye .tr'yi artıracaktır. tüm dünyada domain satışları ve ülkemizin resmi domain uzantısına büyük katkı sağlayacaktır.

Belgesiz .com.tr'ye Kimler Başvurabilir?

 

Artık dünyanın her yerindeki tüm internet kullanıcıları .com.tr alan adını belgesiz olarak tescil ettirebilecekler. İlk gelen alır kuralı .com.tr alan adı kaydı için geçerli olacaktır. Belgesi olmayan dünyanın her yerindeki internet kullanıcıları, belgesiz .com.tr'nin devreye alınması ile .com.tr alan adlarını istedikleri zaman anında tescil edebilecekler.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(1988 defa görüntülendi. / 99 kişi faydalı buldu.)

Top